температура компресор контролор Џеј-5-10 - Кина Feinade Апарати за домаќинство
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

температура компресор контролор Џеј-5-10

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Type: CJ-5-10
 • Theory: Temperature Controller
 • Usage: Industrial
 • Accuracy: 0.1℃
 • Temperature range: -50~150℃
 • детали за производот

  Одобренија

  Тагови производ

  CJ-5-10

  Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво

  Главни производи: Фаза низа релето, мотор заштитник релето, цифрен амперметар / волтметар, Молња протектор, температура контролер компресори

  Систем за управување со сертификација: ISO 9000

  Локација: Жеџијанг, Кина (континентална)

   

  Основни информации

  Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)

  Број на моделот: CJ-5-10

   

  Детали за производот

  3.1 Клучни карактеристики / Посебни карактеристики

  Значење на светла индексот на панелот

  индекс на светлина име светлина флеш
   1 (6) поставување temp Во состојба на поставување temp -
   1 (7) ладење Ладилни Подготвени да се чува во фрижидер, во состојбата на компресорот за заштита Одложен старт
   1 (1) топлина греење Подготвени да се загрее, во состојба на компресор заштита Одложен старт
   1 (2) - - -
   1 (3) Аларм - -
   1 (4) Аларм - аларм во државна

   

  главната функција

  Прикажување на температурите,

  контролирање на температурата (ладење / топлина режим може да се постави),

  компресор заштита startdelay,

  температура грешка аларм сензор,

  еден надворешен влез аларм, лозинка,

  C / промена F единица

   

  Индекс техника

  1, на температура дисплеј опсег: -50 ~ 150 ℃ (Резолуцијата е 0,1 ℃)

  -58 ~ 302 ℉ (Резолуцијата е 0,1 ℉)

  2, Напојување: AC 220V ± 10% или AC 380V ± 10% 50Hz (погледнете ја шемата на жици)

  3, Работна средина: температура -10 ℃ ~ 50 ℃, humidity≤85%

  4, релето способност за контакт: 20A / 250VAC (чисто резистивни оптоварување)

  5, Температурен сензор: NTC R25 = 5kΩ, B (25/50) = 3470K

  Дијаграм жици

  3

  известување

  1, Ве молиме внимателно прочитајте го упатството внимателно пред да го користите, и го постави на параметарот точно.

  2, Ве молиме место сензорот за температура на местото на воздухот враќање на воздух ладилникот.

  3, Ве молиме користете го сензорот за температура на која се обезбедува од страна на нашата компанија

   

   

  типични апликации

  Pumps、Fans、Blowers、 Motors、 Compressors. 

   

   

  抛丸机电控柜

  Application of Feiner in electric box of shot blasting electromechanical control cabinet.

  自动磷线设

  Feiner’s application in automatic phosphorus line equipment.

  混凝土

  Feiner in the concrete electric control cabinet electric box application.

  印染行业的首次触电

  Feiner in the printing and dyeing industry electric control cabinet electric box application.

   

  Одобренија

  认证证书

   

   

  Patent certification

  专利证书

  Other certificate

  其他证书

   

  Профил на компанијата

   

  • Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво
  • Main Products:  Phase-sequence  Relay,Motor Protector Relay,digit ammeter/voltmeter,Lightning Surge Protector,Compressor temperature controller
  • Management System Certification: ISO 9000
  • Локација: Жеџијанг, Кина (континентална)
  • Main Export Markets:Asia、Australasia、Eastern Europe、Mid East/Africa、North America、 Western Europe、Central/South America

   

  工厂

   

   

   

  Our customers

   

  客户

   

   

   

  Пакување и испорака:

   

  • Детали за пакување:
  • Напон реле е стандард здрав пакет,
  • 1pcs индивидуални кутија или 5pcs во средината кутија,
  • 100pcs на картон.
  • База цитат е празно пакет.
  • OEM дизајн е прифатливо.
  • Delivery Time    1-30days, according to order quantity.

   

  Payment & Delivery:

   

  • Нашите рок на плаќање е Т / T, Aliexpress, Western Union, PayPal, пари Грам, L / C по видување.
  • Испорака Детали: во рок од 30-50days по потврдувањето на ред

   

  Primary Competitive Advantage:

   

  • Small Orders Accepted Brand-name Parts Country of Origin
  • Distributorships Offered Electronic Link Experienced Staff
  • Form A Green Product Guarantee/Warranty()
  • International Approvals Military Specifications Packaging
  • Price Product Features Product Performance
  • Prompt Delivery Quality Approvals Reputation
  • Service Sample Available Frequency Customized
  • Цена на производот: Достапен
  • Испорака на производот: Брз
  • По-продажба на услуги: загарантирана
  • Квалитетот на производот: сигурен
  • Комуникација ефикасност: брзо
  • Сообраќај и транспорт: Загарантирана
  • Логистика цена: евтини
  • времето на транспорт: брзо
  • спектар различни: комплетен
  • Компанија репутација: добро, одлично,
  • Истата верзија на производот: плаќање инспекција
  • барања за ревизија фабрика: OK

   

  FAQ:

   

  1.Can ви дадат примерок пред вистински цел?
  – Yes, Samples are no problem.

   

  2. Може да се нарачана производи за нас како нашите примероци?
  – Yes, Our engineer will it for you.

   

  3. Кои предности имате?
  –Cixi Feinade Electrical Appliance Plant are the direct Manufacturer in ningbo China, we have professional developing, marketing & production team to offer you the most competitive price and best service.

   

  4. Која е вашата главна производ?
  –We are 100% focus on Automation Products Voltge Monitoring Relay, Motor заштита реле , Волт-амперметри, пренапони заштитник, температура контролори.

   

  5. Може ли да се печати свој логото?
  –Yes, Our company are available for Retail & Wholesale & OEM & ODM.

   

  6. Колку долго е гаранција за квалитет?
  – 18 month warranty, our products are 100% inspection.

   

  7.How long is the deliver time?
  – It usually takes about 3 – 5 working days for sample order and 10 – 25 days for big order.

   

  8. Што е вашиот начин на плаќање?
  –. Our Payment term is T/T, Aliexpress, Western Union, PayPal, Money Gram, L/C at sight.

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 电机保护器ROSH

  电压监视器ROHS认证

  温控器ROHS认证电源监视器系列CE认证

  温控系列CE认证

   

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !