Тековни следење реле JFY-701 - Кина Feinade Апарати за домаќинство
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Тековни следење реле JFY-701

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Дали ви се соочуваат со овие проблеми?

  1. Аларми не се појавуваат пред опрема е оштетена.

  2. Заштита е неопходно поради слабиот квалитет на снабдување со електрична енергија

       во странство.

  Профил на компанијата

  Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво

  Главни производи: Фаза низа релето, мотор заштитник релето , цифрен амперметар / волтметар, Молња протектор, температура контролер компресори

  Систем за управување со сертификација: ISO 9000

  Локација: Жеџијанг, Кина (континентална)

   

  Основни информации

  Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)

  Број на моделот: JFY-701

  Теоретска настава: тековната реле

  Употреба: Заштитна

  Големина: Минијатурни

  Заштитете Тема: Запечатено

  Контакт транспорт: Висока моќност

   

   

  Детали за производот

  3.1 Клучни карактеристики / Посебни карактеристики

   

  Технички податоци 

  тип JFY-701
  сегашниот опсег 1-100A
  Време струја карактеристика определено време
  номинален напон 220VAC, 50 / 60Hz
  мерење грешка 1%
  заштитните функции Прекумерна струја, заклучен-роторот, губење фаза, фаза дебаланс
  дополнителни функции власта на одложување, Автоматско ресетирање
  индикатори LCD покажува тековниот статус операција
  излезни контакти 1 C / O
  контакт капацитет 5A 250VAC
  Димензии (L * W * D) 70 * 44 * 98mm
  монтажа завртка одредување 

   карактеристики

  - Компактен модуларен големина со интегративен структура

    - Вграден LCD екран и тастатурата си прецизна, дигитални поставување

    - следење Трифазен, заклучен роторот, прекумерна струја, губење фаза, фаза дебаланс

    - Прилагодлив владата ресетирање: автоматско ресетирање или рачно ресетирање

    - Регулирање на власта на доцнење

    - 1 C / O контакт 

   

  заштитните функции

    - Краток спој - Заклучена тема-ротор - прекуструјна        

    - губење фаза - фаза дебаланс  

   

  типични апликации

      • циркулациони пумпи • Фановите • компресори • мотори • Компресори

   

  Одобренија

  • CE • ROHS

   

  Главни извозни пазари

  Азија, Австралија

  Источна Европа, средно Исток / Африка

  Северна Америка, Западна Европа,

  Централна / Јужна Америка

   

  Пакување и Shippment 

  Пакување и испорака:

  Детали за пакување:

  Напон реле е стандард здрав пакет,

  1pcs индивидуални кутија или 5pcs во средината кутија,

  100pcs на картон.

  База цитат е празно пакет.

  OEM дизајн е прифатливо.

  Време на испорака 1-30days, според количина за нарачка.

   

  Плаќање и испорака

  Нашите рок на плаќање е Т / T, Aliexpress, Western Union, PayPal, пари Грам, L / C по видување.

  Испорака Детали: во рок од 30-50days по потврдувањето на ред

   

  Примарна конкурентна предност

  Мали наредби прифаќаат бренд-име Делови Земја на потекло                          

  Дистрибутерство Понудена Електронски Линк искусен персонал

  Образец А Зелена гаранција Производ / гаранција

  Меѓународни дозволи воена пакување спецификации

  Цена на производот Карактеристики на производот перформанси

  Навремена испорака Квалитет Одобренијата репутација

  Користење примерок на располагање Фреквенција Прилагодено

  Цена на производот: Достапен

  Испорака на производот: Брз

  По-продажба на услуги: загарантирана

  Квалитетот на производот: сигурен

  Комуникација ефикасност: брзо

   

  Сообраќај и транспорт: Загарантирана

  Логистика цена: евтини

  времето на транспорт: брзо

   

  спектар различни: комплетен

  Компанија репутација: добро, одлично,

  Истата верзија на производот: плаќање инспекција

  барања за ревизија фабрика: OK

   

   

  1.Can ви дадат примерок пред вистински цел?

   - Да, Примероци не се проблем. 

   

   

  2. Може да се нарачана производи за нас како нашите примероци?

   - Да, тоа ќе Нашите инженер за вас.

   

  3. Кои предности имате?

   - :. Cixi Feinade Апарати за растенијата се директно производителот во Ningbo Кина, имаме професионален развој, маркетинг и производство тим да ви понудиме на најконкурентна цена и најдобра услуга.

   

  4. Која е вашата главна производ?

   - :. Ние сме 100% се фокусираат на автоматизација производи Voltge следење на релето ,релејна заштита на мотор , Волт-амперметри, пренапони заштитник, температура контролори.

   

  5. Може ли да се печати свој логото?

   -.:Yes, Нашата компанија се достапни за мало и на големо и ОЕМ и ODM.

   

  6. Колку долго е гаранција за квалитет?

   - 18 месеци гаранција, нашите производи се 100% инспекција.

   

  7 Колку време е реализација на времето?

   -: Тоа обично трае околу 3 - 5 работни денови за примерок цел и 10 - 25 дена за голема цел.

   

  8. Што е вашиот начин на плаќање?

  -. Нашите рок на плаќање е Т / T, Aliexpress, Western Union, PayPal, пари Грам, L / C по видување.

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !