Фаза секвенца фаза загуба релето JFY-5-3 - Кина Feinade Апарати за домаќинство
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Фаза-секвенца Фаза-загуба Relay JFY-5-3

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Type: JFY-5-3
 • Keywords: 220v Voltage Monitoring Relay
 • Color: picture
 • Selling Unit: Single item
 • Contact capacity: 5A ,250VAC
 • Indicators: Mounting DIN rail
 • Rated voltage: AC 220V,50/60Hz
 • Output contacts: 1 C/O
 • Size: 48*48*90mm
 • детали за производот

  Одобренија

  Тагови производ

  JFY-5-3

  Дали ви се соочуваат со овие проблеми?

  1. Аларми не се појавуваат пред опрема е оштетена.

  2. Заштита е неопходно поради слабиот квалитет на снабдување со електрична енергија во странство.

   

  Профил на компанијата

  Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво

  Главни производи: Фаза низа релето, мотор заштитник релето, цифрен амперметар / волтметар, Молња протектор, температура контролер компресори

  Систем за управување со сертификација: ISO 9000

  Локација: Жеџијанг, Кина (континентална)

   

  Основни информации

  Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)

  Број на моделот: JFY-5-3

  Теоретска настава: напон релето

  Употреба: Заштитна

  Големина: Минијатурни

  Заштитете Тема: Запечатено

  Контакт транспорт: Висока моќност

  Детали за производот

  3.1 Клучни карактеристики / Посебни карактеристики 

  Технички податоци

  модел JFY-5-3
  мерење коло   L N
  номинален напон AC 220V, 50 / 60Hz
  следење на функции overvolatege, undervoltage
  Пренапони поставување опсег AC200-300V прилагодливи
  Undervoltage поставување опсег AC120-240V прилагодливи
  Обнова на преголемиот притисок 1-20 V прилагодливи
  Пренапони време undervoltage акција 0,1-60 s прилагодливи
  индикатори LCD покажува напон, operationand статус грешка
  излезни контакти 1 CO & 1 NO
  контакт капацитет 6А, 250VAC
  Димензии (H * W * D) 48 * 48 * 90mm
  монтажа   DIN шина

   

  типични апликации

  Pumps、Fans、Blowers、 Motors、 Compressors. 

   

   

  抛丸机电控柜

  Application of Feiner in electric box of shot blasting electromechanical control cabinet.

  自动磷线设

  Feiner’s application in automatic phosphorus line equipment.

  混凝土

  Feiner in the concrete electric control cabinet electric box application.

  印染行业的首次触电

  Feiner in the printing and dyeing industry electric control cabinet electric box application.

   

  Одобренија

  认证证书

   

   

  Patent certification

  专利证书

  Other certificate

  其他证书

   

  Профил на компанијата

   

  • Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво
  • Main Products:  Phase-sequence  Relay,Motor Protector Relay,digit ammeter/voltmeter,Lightning Surge Protector,Compressor temperature controller
  • Management System Certification: ISO 9000
  • Локација: Жеџијанг, Кина (континентална)
  • Main Export Markets:Asia、Australasia、Eastern Europe、Mid East/Africa、North America、 Western Europe、Central/South America

   

  工厂

   

   

   

  Our customers

   

  客户

   

   

   

  Пакување и испорака:

   

  • Детали за пакување:
  • Напон реле е стандард здрав пакет,
  • 1pcs индивидуални кутија или 5pcs во средината кутија,
  • 100pcs на картон.
  • База цитат е празно пакет.
  • OEM дизајн е прифатливо.
  • Delivery Time    1-30days, according to order quantity.

   

  Payment & Delivery:

   

  • Нашите рок на плаќање е Т / T, Aliexpress, Western Union, PayPal, пари Грам, L / C по видување.
  • Испорака Детали: во рок од 30-50days по потврдувањето на ред

   

  Primary Competitive Advantage:

   

  • Small Orders Accepted Brand-name Parts Country of Origin
  • Distributorships Offered Electronic Link Experienced Staff
  • Form A Green Product Guarantee/Warranty()
  • International Approvals Military Specifications Packaging
  • Price Product Features Product Performance
  • Prompt Delivery Quality Approvals Reputation
  • Service Sample Available Frequency Customized
  • Цена на производот: Достапен
  • Испорака на производот: Брз
  • По-продажба на услуги: загарантирана
  • Квалитетот на производот: сигурен
  • Комуникација ефикасност: брзо
  • Сообраќај и транспорт: Загарантирана
  • Логистика цена: евтини
  • времето на транспорт: брзо
  • спектар различни: комплетен
  • Компанија репутација: добро, одлично,
  • Истата верзија на производот: плаќање инспекција
  • барања за ревизија фабрика: OK

   

  FAQ:

   

  1.Can ви дадат примерок пред вистински цел?
  – Yes, Samples are no problem.

   

  2. Може да се нарачана производи за нас како нашите примероци?
  – Yes, Our engineer will it for you.

   

  3. Кои предности имате?
  –Cixi Feinade Electrical Appliance Plant are the direct Manufacturer in ningbo China, we have professional developing, marketing & production team to offer you the most competitive price and best service.

   

  4. Која е вашата главна производ?
  –We are 100% focus on Automation Products Voltge Monitoring Relay, Motor заштита реле , Волт-амперметри, пренапони заштитник, температура контролори.

   

  5. Може ли да се печати свој логото?
  –Yes, Our company are available for Retail & Wholesale & OEM & ODM.

   

  6. Колку долго е гаранција за квалитет?
  – 18 month warranty, our products are 100% inspection.

   

  7.How long is the deliver time?
  – It usually takes about 3 – 5 working days for sample order and 10 – 25 days for big order.

   

  8. Што е вашиот начин на плаќање?
  –. Our Payment term is T/T, Aliexpress, Western Union, PayPal, Money Gram, L/C at sight.

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • 电机保护器ROSH

  电压监视器ROHS认证

  温控器ROHS认证电源监视器系列CE认证

  温控系列CE认证

   

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !