Фаза секвенца фаза загуба релето ТВР-2000B - Кина Feinade Апарати за домаќинство
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Фаза-секвенца Фаза-загуба Relay TVR-2000B

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Трифазен напон и фаза секвенца фаза-загуба релето

  Дали ви се соочуваат со овие проблеми?

  1. Аларми не се појавуваат пред опрема е оштетена.

  2. Заштита е неопходно поради слабиот квалитет на снабдување со електрична енергија во странство.

  Нашите вредност на дизајн на производи се зголеми вредноста на вашиот контролен панел. Заштитете мотори и друга опрема од нестабилен напон во системот за снабдување со електрична енергија. Откривање на пренапони, undervoltages, напон асиметрија, фаза секвенца, и фаза загуба за напојување три-фаза.

  Профил на компанијата

  Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво

  Главни производи: Фаза низа релето, мотор заштитник релето, цифрен амперметар / волтметар, Молња протектор, температура контролер компресори

  Систем за управување со сертификација: ISO 9000

  Локација: Жеџијанг, Кина (континентална)

   

  Основни информации

  Земја на потекло: Жеџијанг, Кина (континентална)

  Број на моделот: ТВР-2000B ТВР-2000C

  Теоретска настава: напон релето

  Употреба: Заштитна

  Големина: Минијатурни

  Заштитете Тема: Запечатено

  Контакт транспорт: Висока моќност

  Функција: Редослед на фазите, губење фаза, фаза дебаланс,

   Карактеристики: LCD светлината

  Индикатори: покажува операција LCD и статусот грешка

  Номинален напон: AC220V-440, AC380-660V

  Излез за контакт: 1NO 1NC

  Контакт капацитет: 6A 250VAC

  Монтажа: DIN шина

  Сертификати: CE ROHS ISO9000

  Гаранција: 18months

  MOQ: 1pcs

   

  Детали за производот

  3.1 Клучни карактеристики / Посебни карактеристики

  функција Отценети влезниот напон * релеен излез модел
  Фаза секвенца и 
  следење загуба фаза
  3-фазен, 3-жица 220-440 VAC Реле: 1 NC, 1 NO ТВР-2000B
  3-фазен, 3-жица 380-660 VAC Реле: 1 NC, 1 NO ТВР-2000C

  * Напојување напонот е иста како номинална влезниот напон.

  рејтингот

  Отценети влезниот напон 3-фаза, 200-440 VAC (3-жица)
  Внесете оптоварување Прибл. 2.6 VA
  оперативни 
  време
  Фаза 
  секвенца
  1 s ± 0,05 s
  губење фаза 0,1 s макс. 
  (кога напонот се менува брзо од 100% на 0% за номинален напон)
  LED индикатори Нормален: Зелено светло; фаза загуба: Црвено светло; Превртена: Жолто светло
  форма излез Релеен излез: SPDT контакт 
  Излез реле рејтингот Отценети оптоварување 
  оптоварување 
  5 А на 250 VAC 
  5 А на 30 VDC 
  Максимален капацитет на префрлање: 1250 VA, 150 W 
  Минимална оптоварување: 5 VDC, 10 mA (референтни вредности) 
  Механички живот: 10 милиони операции мин. 
  Електричен работен век: 
  5 А на 250 VAC или 30 VDC: 50.000 операции 
  3 на 250 VAC / 30 VDC: 100,000 операции
  Амбиентниот оперативен 
  температура
  -20 до 60 ° C (без кондензација или подмрзнување)
  температура на чување -25 до 65 ° C (без кондензација или подмрзнување)
  Амбиентниот оперативен 
  влажност
  25% до 85% RH (без кондензација)
  влажност за чување 25% до 85% RH (без кондензација)
  Надморска височина 2.000 m max.
  Применливи жици Заглавувам жици, цврсти жици, или обрачи
  Применливи големина жица 0,25-1,5 mm2 (AWG24 да AWG16)
  Жица сила вметнување 8 N макс. за AWG20 жица
  Шрафцигер 
  вметнување сила
  15 N макс.
  должина на жица соголување 8 mm
  обрач должина 8 mm
  сегашниот капацитет 10 A (по пол)
  Број на 
  инсерции
  50 пати
  Тежина Approx.55g
  монтажа Месеци да се DIN песна, или завртка монтажа
  димензии 30 * 60 * 70 mm (W * D * H)

  спецификации

  Внесување на фреквенција 
  опсег
  50 до 60 Hz
  Откривање загуба фаза 
  ниво
  80% ± 10% од номинална влез пресметка формула 
  = 1 - ((Највисока фаза-до-фаза напон - Најниска фаза-до-фаза напон) / 
  просек три-фаза фаза-до-фаза напон)
  се применуваат 
  стандарди
  Во согласност 
  стандарди
  EN 60947-5-1 
  Инсталацијата на животната средина (ниво на загадување 2, Пренапонска категорија III)
  ЕМС EN 60947-5-1
  отпор на изолација 20 MΩ мин. 
  Меѓу надворешните терминали и случајот 
  помеѓу влезни терминали и излезни терминали
  Диелектрична Сила 2000 VAC за една минута 
  Меѓу надворешните терминали и случајот 
  помеѓу влезни терминали и излезни терминали
  Импулс издржат 
  напонот
  6 kV (помеѓу терминали во живо и се изложени, не-наплаќа метални делови)
  вибрации отпор На фреквенција: 10 до 55 Hz,-0.35 mm За еден амплитудата 
  10 извишува на 5 мин, секоја во X, Y и Z насоки
  шок отпор 100 m / s2, 3 пати секој во 6 насоки заедно 3 оски
  Степен на заштита Терминали: IP20

  ♦ Карактеристики

    - Трифазен следење на фаза секвенца, губење фаза и фаза дебаланс

    - најмасовниот за мерење коло

    - 1 C / O контакт

    - 3 LED диоди за индикација статус

   

  ♦ заштитните функции

    - Фаза секвенца

    - губење фаза

    - Фаза дебаланс

   

  ♦ Типични апликации

      • Пумпи • Фанови

      • Blowers • мотори

      • Компресори

   

  ♦ Одобренија

  • CE • RoHS

   

  ♦ предност

   Постава вклучува 30-милиметри тенок, компактен модел.

  • Голема отпорност на инверторот бучава.

  • разликува точни фази, фаза секвенца, и губење фаза кога моќта е вклучен.

  • Поддржува детекција загуба фаза кога моторот работи.

  • Статус на излез може да се следат со користење на LED индикатор.

  Заштита од неуспехот фаза, фаза секвенца, напон дебаланс, точно време-одложување, помала потрошувачка на енергија

  Компактен дизајн, со мала тежина, долг работен век, точно време-одлагање.

  Модуларизацијата дизајн да одговара со монтажа на шина.

  Помала потрошувачка на енергија и заштеда на енергија

  • Идеален за да се спречи обратна операција на мотори.

   Главни извозни пазари

  Азија, Австралија

  Источна Европа, средно Исток / Африка

  Северна Америка, Западна Европа,

  Централна / Јужна Америка

   

  Детали за пакување:

  Напон реле е стандард здрав пакет,

  1pcs индивидуални кутија или 5pcs во средината кутија,

  100pcs на картон.

  База цитат е празно пакет.

  OEM дизајн е прифатливо.

  Време на испорака 1-30days, според количина за нарачка.

   

  Плаќање и испорака 

  Нашите рок на плаќање е Т / T, Aliexpress, Western Union, PayPal, пари Грам, L / C по видување.

  Испорака Детали: во рок од 30-50days по потврдувањето на ред

   

   

  Примарна конкурентна предност

  Мали наредби прифаќаат бренд-име Делови Земја на потекло                          

  Дистрибутерство Понудена Електронски Линк искусен персонал

  Образец А Зелена гаранција Производ / гаранција (亦可 单独 添加)

  Меѓународни дозволи воена пакување спецификации

  Цена на производот Карактеристики на производот перформанси

  Навремена испорака Квалитет Одобренијата репутација

  Користење примерок на располагање Фреквенција Прилагодено

  Цена на производот: Достапен

  Испорака на производот: Брз

  По-продажба на услуги: загарантирана

  Квалитетот на производот: сигурен

  Комуникација ефикасност: брзо

  Сообраќај и транспорт: Загарантирана

  Логистика цена: евтини

  времето на транспорт: брзо

  спектар различни: комплетен

  Компанија репутација: добро, одлично,

  Истата верзија на производот: плаќање инспекција

  барања за ревизија фабрика: OK

   

  1.Can ви дадат примерок пред вистински цел?

   - Да, Примероци не се проблем.

   

  2. Може да се нарачана производи за нас како нашите примероци?

   - Да, тоа ќе Нашите инженер за вас.

   

  3. Кои предности имате?

   - :. Cixi Feinade Апарати за растенијата се директно производителот во Ningbo Кина, имаме професионален развој, маркетинг и производство тим да ви понудиме на најконкурентна цена и најдобра услуга.

   

  4. Која е вашата главна производ?

   - :. Ние сме 100% се фокусираат на автоматизација производи Voltge следење релето, релејна заштита на мотор, Волт-амперметри, пренапони заштитник, температура контролори.

   

  5. Може ли да се печати свој логото?

   -.:Yes, Нашата компанија се достапни за мало и на големо и ОЕМ и ODM.

   

  6. Колку долго е гаранција за квалитет?

   - 18 месеци гаранција, нашите производи се 100% инспекција.

   

  7 Колку време е реализација на времето?

   -: Тоа обично трае околу 3 - 5 работни денови за примерок цел и 10 - 25 дена за голема цел.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  WhatsApp Online Chat !